Mentorordning

Vi vil gerne tage imod nye medlemmer, så de føler sig velkomne og hurtigt kommer til at føle sig hjemme i LS. Derfor har vi i LS en række mentorer, som nye spillere trygt kan henvende sig til.  

  • de er opmærksomme på nye medlemmer, så de føler sig velkomne
  • de hjælper nye til rette de første gange 
  • de hjælper med det sociale, også efter spillet
  • de yder støtte og hjælp med praktiske spørgsmål
Bodil Christiansen
tlf.: 4011 8910
mail: bodil7000@gmail.com
Annette Bismuth
tlf.: 5191 3624
mail: a.bismuth.dk@gmail.com
Charlotte Jørgensen
tlf.: 2323 6954
mail: familien.jxrgensen@gmail.com
Heidi Engelbrecht
tlf.: 9955 7719
mail: heidi@engelbrecht.net
Bodil Christensen
tlf.: 2967 4062
mail: bodilc4004@gmail.com
Beth Otte Binns
tlf.: 2326 7805
mail: bethottebinns@gmail.com
Maj-Britt Nielsen
tlf.: 2623 0164
mail: mk11nielsen@gmail.com
Margit Pedersen
tlf.: 2224 3613
mail: margit69@msn.com
Helle Andersen
tlf.: 2536 0725
mail: helleander@gmail.com
Karina Fricke
tlf.: 2242 0039
mail: familienfricke@gmail.com
Vita Skov Jensen
tlf.: 2699 2509
mail: povi@profibermail.dk
Joan Hartvig
tlf.: 4082 4162
mail: Hartvig.joan@gmail.com
Jytte Mønster

tlf.: 6169 5278

mail: dm9zczEzQGxpdmUuZGs=